Operacja żylaków kończyn dolnych

Uszkodzone zawory w żyłach nie można wyleczyć, więc najlepszym sposobem wyleczenia problemu jest usunięcie dotkniętych żył. Celem operacji jest uzyskanie ciśnienia z żył skóry u nogi i mocujące elementy dystansowe (często usunięcie) głównych żyłach skórnych u nogi. Usuwanie żylaków nie wpływa na przepływ krwi, ponieważ inne żyły w szczególności żył głębokich podjąć tę pracę. Funkcja ta jest szczególnie odpowiedni dla ludzi:

  • Owrzodzenia, owrzodzenia lub zagrożenie wynikające z ich żylaków.
  • Jeśli żyły spowodowało krwawienie przez skórę. To jest przerażające, a może się powtarzać.
  • Zapalenie żył (zapalenie żył i pokrywającej skóry), duże żylaki i obolałe w żyłach.

Operacja żylaków jest często wykonywane jako przypadek dzień. Jeśli nadają, mają członka rodziny do podjęcia do domu i być z wami w ciągu nocy, prawdopodobnie będzie się zakwalifikować. Osoby posiadające bardziej złożonej operacji, a ci, którzy żyją samotnie pozostanie w szpitalu na noc. Należy zabrać ze sobą wszystkie leki, które aktualnie zachodzące. Zostanie przyjęty do łóżka przez jedną z pielęgniarek, którzy będą również wypełnić swój rekord pielęgniarskiej.

Chirurg, który będzie wypełniała swoją pracę odwiedzi Cię bezpośrednio przed zabiegiem. On oznaczyć swoje żyły z wodoodpornej pióra, zgadzając się ze sobą, które zostaną usunięte żyły. Należy upewnić się, że wszystkie żylaki są oznaczone. Lekarz, który daje znieczulenie będzie również odwiedzić cię i wyjaśnić znieczulenie do ciebie.

Podczas zabiegu:

  • Chirurg zrobi dwa lub trzy małe nacięcia w swojej nodze.
  • Cięcia są blisko górnej, środkowej i dolnej części uszkodzonej żyły. Jednym z nich jest w pachwinie. Drugi będzie dalej w dół nogi, albo w łydce lub kostki.
  • Chirurg następnie przełóż cienką, elastyczną plastikową drutu do żyły przez pachwinie i poprowadzić przewód przez żyłę w kierunku drugiej cięcia dalej w dół nogi.
  • Przewód jest następnie przywiązany do żyły i wyciągnął przez dolną cięcia, która ciągnie żyły się z nim.
  • Jeśli masz inne uszkodzone żyły blisko powierzchni skóry, chirurg może również dokonać drobnych cięć nad nimi w celu ich usunięcia lub związać je wyłączyć. To się nazywa ambulatoryjna flebektomia.
  • Lekarz będzie zamknąć cięć za pomocą szwów.
  • Będziesz nosić bandaże i pończoch uciskowych na nogę po zabiegu.

Jak skutecznie operacja żylaków żyły?

Chirurgia żylaków Wykazano klinicznie skuteczne, jak również efektywne (Michaels et al 2006 Ratcliffe J i inni, 2006). W badaniu przeprowadzonym w Wielkiej Brytanii wysokiej krawatem lub bez zdejmowania, 88% pacjentów było zadowolonych z wyników ich pierwotnego zabiegu, nawet po 11 latach (Winterborn et al, 2004). Stało się tak pomimo ogólnej częstości nawrotów o 62% na 11 lat. Niedawne badania (Sam RC, 2006) wykazała również korzyści z powierzchownym żylnej zabiegu na jakość życia. Korzyści w zakresie poprawy jakości życia u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym żylnej była tak wielka, jak w przypadku pacjentów poddawanych cholecystektomii laparoskopowej (usunięcie pęcherzyka żółciowego)

Wiemy, że wykonywanie operacji odpędzania jest korzystna zarówno ze względu na ogólny wygląd, funkcji żył i późniejszego ryzyka nawrotu żylaków S (Sarin i wsp., 1994, Bergan JJ 1996). Stripping żyły odpiszczelowej wykazano zmniejszenie ryzyka ponownego działania o 60% (Winterborn RJ et al, 2004), ale nie wpłynęło na ryzyka nawrotu żylaków w tym badaniu.

Po operacji

Przechowywać rany suche jak to możliwe w ciągu pierwszych 48-72 godzinach. Bandaże mogą być usunięte w ciągu 24 godzin i można zmieniać do pończoch, które zostaną podane do ciebie przed opuszczeniem szpitala. Nie ma żadnych szwów do usunięcia. Nie należy uzyskać samoprzylepne paski na nogi mokre w ciągu pierwszych 7 dni. Pielęgnacja będą potrzebne podczas mycia. Należy nosić pończochy dzień i noc przez dwa tygodnie, po których można zostawić je na noc. Jeśli czujesz się dobrze i pończochy nie wydają się być pomagając to jest w porządku, aby zatrzymać je na sobie po pierwszych 2 tygodni lub wcześniej, jeśli staną się prawdziwym problemem. Jednakże, jeśli okaże się, że są pomocne, nie ma nic złego w korzystaniu z nich, dopóki oni nadal pomagać, ale po prostu je nosić w ciągu dnia. Prysznic lub kąpiel w zwykły sposób, po usunięciu pończochę.

Można zauważyć, że wnętrze może stać posiniaczone uda po operacji, gdzie żyła został pozbawiony. To będzie stopniowo rozwiązać w ciągu najbliższych trzech do czterech tygodni.
Jest dobrze, aby zrobić wszystko, co czujesz w stanie to zrobić, ale w ogólnym ożywieniem wspiera jeśli nie przesadzić działalności. Lepiej jest aktywny częściej, przez krótsze okresy czasu. Siedząc w pierwszym tygodniu, siedzieć z nogami podniesiony tak, że obcasy są wyższe niż biodra, aby ułatwić odprowadzanie nadmiaru płynów z tkanek i wspomagania gojenia. Trzy razy dziennie wziąć krótki spacer (kilkaset jardów zrobi, ale jeśli chcesz), aby uniknąć sztywności mięśni i stawów. Generalnie staram się ruszać, gdy na nogach, ponieważ przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia w żyłach i minimalizuje ryzyko zakrzepicy występuje. Lekki dyskomfort jest normalne. Czasami bardziej poważne miejscowe ukłucia bólu może wystąpić u niektórych pacjentów mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy. W pierwszym tygodniu po operacji może trzeba wziąć łagodny środek przeciwbólowy, takie jak paracetamol w celu złagodzenia dyskomfortu.

Należy unikać prowadzenia przez około tydzień po operacji, ponieważ w sytuacji awaryjnej, czas reakcji może być wydłużony. Istotne jest, że jesteś w stanie wykonać zatrzymanie awaryjne i rutynowa manoevres jazdy bez bólu lub mające na celu ochronę operowanej nodze. W razie wątpliwości należy opóźnić jazdy, dopóki nie są zadowoleni i skontaktować się z firmą ubezpieczeń komunikacyjnych. Pływanie i jazda na rowerze są dozwolone po opatrunki zostały usunięte. Jest to praktycznie niemożliwe, aby uszkodzić operacji, która została wykonana, ale słuchać swojego ciała i robienie przerw i odpoczynku w razie potrzeby.

operacja żylaków kończyn dolnych, operacja żylaków nóg, operacja żylaków cena, operacja usunięcia żylaków, operacja żylaków łódź, żylaki lekarz specjalista, usunięcie żylaków kończyny dolnej cena, powikłania po operacji żylaków kończyn dolnych, operacja żylaków kończyn dolnych powikłania, metodą varady, ciąża, okres, miesiączka, odszkodowanie pzu, sposobem babcocka,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *