Skleroterapia żylaków


Skleroterapia żylaków. Co to jest?

Skleroterapia jest obecnie leczeniem z wyboru teleangiektazji i żył siatkowej. Jest to powszechnie stosowany jako leczenie wspomagające dla dopływów odpiszczelowej żyły odpiszczelowej po obliteracji przez Endovenous laserowe, częstotliwość radiową, lub operacji. Skleroterapia (Endovenous ablacji chemiczne) mogą być również stosowane jako podstawowy leczenia nonsaphenous żylaków i żyły odpiszczelowej, zwykle przy użyciu pomocy ultradźwięków.

leczenie żylaków kraków

Zastosowanie iniekcji do leczenia żylaków sięga ponad 100 lat. W 1942 Orbach opisano metodę tworzenia piany lub pianki z roztworem on wtryskiwany. Okazało się, że zwiększa to skuteczność obróbki wstrzykiwania pięć razy. Sposób ten został użyty przez niewielką liczbę chirurgów, lecz nie były wspaniałe następuje.

Jak mam się przygotować?

Należy zgłosić się do lekarza wszystkie leki, że pacjent, w tym ziołowych suplementów diety, a jeśli masz jakieś alergie, zwłaszcza miejscowych leków znieczulających, znieczulenia ogólnego lub kontrastować materiały zawierające jod (czasami określane jako “barwnik” lub “X- ray barwnik “). Lekarz może zalecić odstawienie leku kwas acetylosalicylowy, niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) lub leki rozrzedzające krew na określony okres czasu przed swoim postępowaniu.

Możesz zostać poproszony o zaprzestaniu przyjmowania suplementów żelaza.

Należy również poinformować lekarza o ostatnich chorób lub innych schorzeń.

Zapytaj swojego lekarza o antybiotyki leki mogą być z natury lub poprosić o bezpiecznych wytycznych dotyczących odstawieniu tych leków.

Nie należy stosować balsam do nóg przed lub po skleroterapii.

Należy założyć wygodne ubranie, luźny do egzaminu. Możesz mieć suknię do noszenia w trakcie procedury.

Możesz przynieść szorty do noszenia w trakcie procedury.

W jaki sposób procedura działa?


Kiedy roztwór do obliteracji żylaków wstrzykuje się bezpośrednio do krzyżaka lub żylaków drażni wyściółki żyły, co powoduje jej pęcznienie i sklejają się ze sobą. W czasie, gdy statek zamienia się tkanki bliznowatej, że zanika z widoku.

Co będę doświadczyć w trakcie i po zabiegu?


Mogą wystąpić skurcze sensację na jedną do dwóch minut, kiedy większe żylaki są wstrzykiwane.

Po zabiegu będzie zobowiązana do noszenia support wyroby pończosznicze i zawija do “skompresować” zaprawionym statków.

Mogą wystąpić pewne skutki uboczne po skleroterapii. Większe wstrzykiwane żylaki mogą stać się nierówne i / lub dysk na kilka miesięcy przed rozwiązywania. może pojawić wypukłe czerwone obszary w miejscach wstrzyknięcia i powinny zniknąć w ciągu kilku dni. Brązowe linie lub plamy na skórze mogą być widoczne w miejscach wstrzyknięcia. W większości przypadków znikają w ciągu trzech do sześciu miesięcy, ale może być trwała około pięciu procent czasu. Może wystąpić zasinienie wokół miejsca wstrzyknięcia i może trwać kilka dni lub tygodni.

W ogóle, pajączki odpowiedzi na skleroterapii w ciągu trzech do sześciu tygodni, a większe żyły odpowiedzi w ciągu trzech do czterech miesięcy. Jeśli żyły odpowiedzi na leczenie, nie pojawi się ponownie. Jednak nowe żyłki mogą pojawić się w czasie, a jeśli to konieczne, można powrócić do dodatkowych zastrzyków.

Który wykonuje ten zabieg?

Niewielu lekarzy w Irlandii mają doświadczenie w tej terapii w chwili obecnej. Trzeba specjalistę, który posiada doświadczenie w obrazowaniu ultrasonograficznym, a także dożylnie żyłach. Chirurdzy Vein Clinic mają duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Minusy metody

  • Zabieg wywołuje łagodny dyskomfort w nogę, która może trwać przez 2 – 4 tygodni.
  • Produkuje także łagodne zasinienie i kilka grudek, które mogą trwać przez kilka tygodni po zabiegu. Jednak obie te cechy są zwykle widoczne po zabiegu chirurgicznym żylaków.
  • Końcowy rezultat może przybierać wiele miesięcy po leczeniu rozwija, i to jest dłużej niż podawać po zabiegu.

Koszty skleroterapii

Koszt skleroterapii waha się w szerokich granicach i na podstawie kilku czynników, w tym, ile żyłki są traktowane, jak duże żyły, jeśli jedna lub obie nogi wymagają leczenia, doświadczenia lekarza wykonującego skleroterapii i region, w którym jest wykonania. Z tego typu zmiennych, niemożliwe jest, aby wiedzieć dokładnie, co zabieg skleroterapii będzie kosztować. Jednakże średnio koszt skleroterapii jest zwykle kilkaset dolarów, na nodze, na leczenie.

skleroterapia żylaków, jaki lekarz leczy żylaki nóg, zabieg usunięcia żylaków, żylaki skleroterapia, kto leczy żylaki

Żory, Pabianice, Zabrze, Świdnica, Chełm, Kędzierzyn-Koźle, Bytom, Koszalin, Chorzów, Głogów, Poznań, Będzin, Leszno, Olsztyn, Ełk, Suwałki, Dąbrowa Górnicza, Zgierz, Starachowice, Inowrocław, Zawiercie, Sosnowiec, Lubin, Tczew, Wrocław, Bełchatów, Kalisz, Warszawa, Grudziądz, Przemyśl, Legnica, Łomża, Gdańsk, Ruda Śląska, Gliwice, Biała Podlaska, Wejherowo, Ostrów Wielkopolski, Wałbrzych, Białystok, Ostrołęka, Tomaszów Mazowiecki, Włocławek, Piła, Stargard, Zamość, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Świętochłowice, Nowy Sącz, Szczecin, Rzeszów, Gniezno, Słupsk, Mielec, Zielona Góra, Elbląg, Piekary Śląskie, Jastrzębie-Zdrój, Konin, Radom, Ostrowiec Świętokrzyski, Jelenia Góra, Legionowo, Częstochowa, Gdynia, Tarnów, Stalowa Wola, Rybnik, Bielsko-Biała, Opole, Kraków, Siedlce, Mysłowice, Piotrków Trybunalski, Tychy, Kielce, Toruń, Jaworzno, Płock, Tarnowskie Góry, Gorzów Wielkopolski, Pruszków, Siemianowice Śląskie, Łódź, Racibórz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *