Widoczne żyły na nogach. Przyczyny.

Żyły pokazujące przez obszar skóry nie jest rzadkością u ludzi, zwłaszcza tych o bladej skórze. Niektórzy mogą się martwić o tym problemie. Choć niewygodne dla oczu, żyły, które mogą być widoczne przez skórę są zazwyczaj nieszkodliwe i nie wpływają na krążenie krwi lub zdrowiu. Chociaż stan zwykle nie wymagają żadnego leczenia, wizyta lekarza może złagodzić bardzo dobrze wszystkie swoje obawy na temat przyczyn, zabiegi itp

jak pozbyć się żylaków

Dlaczego widzę w moich żyłach? Cóż, odpowiedź na to pytanie może się różnić w zależności od tego, czy jest to od niedawna i jest tam zawsze. Ale jeden z poniższych może być powodem do danej sytuacji.

Najczęstszymi przyczynami:

  • Osoby o jasnej karnacji mają bardziej widoczne żyły w porównaniu do innych.
  • Podobnie, cienkie ludzie mają mniej tłuszczu do ukrycia żyły, co prowadzi do widocznych żył.
  • Żyły zbyt blisko skóry mogą być bardziej widoczne. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do żył nóg, które są zaangażowane w transport niewielką ilość krwi do serca.

Kiedy się martwić Żyły pokazuje przez skórę

Widoczne żyły niewątpliwie nie stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, ale należy być ostrożnym niektórych znaków, a ich wygląd powinien skłonić do wizyty u lekarza. Natychmiastowa pomoc medyczna powinna być prowadzona, jeśli jeden lub więcej z następujących doświadczenie:

  • Jeśli żyły zaczynają krwawić
  • Jeśli żyły stają się czerwone barwy, obrzęk, ból i ciepłe w dotyku
  • Są to zmiany w kolorze skóry lub w jego tekstury
  • Ból skóry lub wysypki na skórze
  • Znaczący cierpienie spowodowane takimi zmianami
  • Bolesne żylaki wraz z innymi poszczególnych objawów

Skrzyżowanie nóg nie powoduje żylaki

Ani nie nosi wysokie obcasy. “Są to tylko opowieści starych żon”, mówi Luis Navarro, MD, założyciel i dyrektor medyczny żyły Treatment Center w Nowym Jorku. Łączenie krwi jest rzeczywiście częściej spowodowane długotrwałym stałego i / lub siedzącej. Inne ważne przyczyny: “otyłość, palenie tytoniu, brak aktywności fizycznej i hormonalnej antykoncepcji”, według dr Navarro.

Oni nie tylko problem kosmetyczny

Prawdopodobnie najczęstszym błędem o żylaków jest to, że tylko ludzie je traktować, ponieważ są one dobrze, próżna. Choć eksperci są zgodni, że żylaki są najczęściej nie jest to kwestia zdrowia, nie powinny być ignorowane. “Żylaki powodują zmęczenie nóg, obrzęk i ogólny dyskomfort Mogą być również ostrzeżeniem długoterminowych zagrożeń dla zdrowia w tym:. Zakrzepica żył głębokich, skrzepy krwi, słabe krążenie i obrzęki nóg,” mówi dr Navarro.

To zdecydowanie genetyczna

ale nie jest zbyt szybki, aby winić jednego z rodziców lub innych. “Można odziedziczyć skłonności z obu lub obie strony rodziny, a nawet może pominąć generacji”, wyjaśnia dr Martin.

Ćwiczenie jest najlepszym sposobem, aby uniknąć problemów i utrzymania żyły

aby dodać go do listy powodów, aby wkraść się do treningu. “Im bardziej jesteś aktywny i zdrowy, tym lepiej”, wyjaśnia dr Rosenberg, których działalność obiegowe zwiększania ulubiona to pływanie i schodach. Tymczasem dr Martin przysięga klasycznym: chodzenia. A także to zawsze i wszędzie ćwiczenie: palec podnosi. “Przez cały dzień, wzmocnienie i ćwiczeń mięśni łydki po prostu podnosząc się do góry na piłki stóp, a następnie obniżenie się z powrotem w dół”, pisze w swojej książce.

Leczenie jest lepszy niż kiedykolwiek

więc to jest dobra wiadomość. Według wszystkich czterech ekspertów, leczenie dzisiaj jest dość zaawansowany. “Nie ma żadnych blizn, bez odzysku najnowocześniejsze bardzo minimalne. Robimy to w środowisku biurowym, jesteśmy z dala od szpitala i pobyt z dala od konieczności znieczulenia ogólnego”, wyjaśnia dr Martin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *