Menu Zamknij

Klejenie żylaków

klejenie żylaków

Żylaki – jak pozbyć się tego mało estetycznego problemu?

Żylaki są problemem dotykającym olbrzymią część populacji. Występują zarówno u mężczyzn jak i u kobiet i mogą pojawiać się już w bardzo wczesnym wieku. Problem ten z początku nie jest zbyt groźny, stanowi jedynie defekt estetyczny. Z czasem z pojawieniem się tego problemu wiele osób próbuje szukać ratunku, jakim może być zabieg taki jak klejenie żylaków. Dodatkowo z czasem ten niewielki defekt może spowodować zakrzepicę. Jest to bardzo groźna choroba, mogąca doprowadzić do zatoru serca, płuc lub mózgu i w konsekwencji do śmierci. Najlepiej więc, jeżeli żylaki już wystąpiły, pozbyć się tego mało estetycznego problemu szybko, zanim przerodzi się w groźną chorobę.

Żylaki – przyczyny

Żylaki są chorobą dziedziczną, jednak nie same geny decydują o ich pojawieniu. Czynnikami sprzyjającymi żylakom są siedzący lub stojący tryb życia, brak ruchu fizycznego, zła dieta, przewlekły stres, a także noszenie nieodpowiedniego obuwia. Warto zapobiegać żylakom zanim jeszcze się pojawią. Dokładne wytyczne na ten temat poda kardiolog Sosnowiec.

Żylaki – czy konieczna jest operacja?

Niegdyś jedyną formą leczenia żylaków było ich operacyjne usunięcie. Niestety, po operacji często choroba nawracała. Obecnie poradnia chorób naczyń Sosnowiec proponuje inną formę leczenia żylaków. Jest to klejenie żylaków. Oczywiście metod leczenia jest więcej, a odpowiednią powinien dobrać lekarz po wykonaniu specjalnego usg Sosnowiec.

Klejenie żylaków – co to?

Klejenie żylaków to nieinwazyjny zabieg polegający na zaklejeniu chorej żyły klejem tkankowym, który jest aplikowany za pomocą cewnika. Zabieg ten wymaga wyjątkowo krótkiej rekonwalescencji, a efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Dodatkowym plusem jest brak konieczności zastosowania znieczulenia ogólnego, które osłabia organizm.

Klejenie żylaków – efekty

Efekty, jakie niesie za sobą klejenie żylaków w odróżnieniu od zabiegów wykonywanych przez laser Mona Lisa Touch, widoczne są w pełni po kilku tygodniach. Pierwsze zmiany zauważyć można już po samym zabiegu, który nie jest bolesny. Natychmiast po jego wykonaniu można wrócić do swojego zajęcia. Jest to więc zabieg idealny dla osób bardzo aktywnych, które znacznie odczułyby długi okres powrotu do zdrowia.